3 powody, dla których warto pić napoje roślinne!

Napoje roślinne na dobre zagościły w naszych jadłospisach! Wariantów smakowych napojów roślinnych jest naprawdę wiele. Napoje nadają się do wielu potraw, zamiast tradycyjnego mleka. A kawa z dodatkiem mleka roślinnego ma pyszny smak, który nadaje jej zupełnej nowej odsłony! Najbardziej popularne smaki wśród napojów roślinnych to napoje sojowe, owsiane i kokosowe. Znajdziemy także napoje roślinne ryżowe, migdałowe lub mixy smakowe. Z pewnością każdy znajdzie swój ulubiony smak wśród tych wariantów! Poznajmy inne zalety, dlaczego warto pić napoje roślinne.

mleko roślinne

Po pierwsze, gdy nie tolerujesz laktozy w mleku krowim sięgnij po alternatywne napoje roślinne!

Nietolerancja laktozy to częsta przypadłość, eliminacja produktów zawierających ten cukier to pierwszy krok do zminimalizowania objawów. Napoje roślinne z powodzeniem zastąpi zwykłe mleko w Twoich śniadaniowych płatkach czy latte macchiato.

Po drugie, napoje roślinne są mniej kaloryczne niż zwykłe mleko!

Napoje roślinne zawierają mniej kalorii w porównania do zwykłego mleka. Dla osób starających się zrzucić na wadzę, lub dbających o linię to ważna informacja. Dodatek napoju roślinnego do owocowego smoothie, będzie pysznym i zdrowym rozwiązaniem!

Po trzecie, napoje roślinne mają sporo wapnia!

Dodatek wapnia w napojach roślinnych to ich wyjątkowa cecha. Pierwiastek jest jedynym z podstawowych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Składnik układu szkieletowego, mięśniowego i krwionośnego. Dostarczanie go w diecie, to podstawa pokrywania jego zapotrzebowania dziennego.


Może zainteresuje Cię także:

Najlepsze roślinne zamienniki mleka zwierzęcego

Czym różni się jogurt grecki od naturalnego?