O Firmie

Powstałe w 1990 roku przedsiębiorstwo handlowo-usługowe TEMAR specjalizuje się w imporcie szerokiego asortymentu produktów nabiałowych sprowadzanych niemal ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Od początku działalności prowadzimy dystrybucję głównie serów pleśniowych, twardych, świeżych i wielu innych. Jesteśmy prowadzoną od trzech pokoleń firmą o wyłącznie polskim kapitale.

 

Oprócz siedziby głównej w Katowicach, posiadamy także oddział w Warszawie. Dysponujemy własnymi specjalistycznymi samochodami dostawczymi przystosowanymi do transportu w warunkach chłodniczych, jak również korzystamy z usług profesjonalnych firm logistycznych. Docieramy do każdego miejsca na terenie całej Polski, a także krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia). Zaopatrujemy największe polskie i zachodnioeuropejskie sieci handlowe oraz specjalistyczne hurtownie nabiałowe, prowadzące dystrybucję naszych produktów do placówek detalicznych. Utrzymując codzienne kontakty z odbiorcami, zapewniamy najlepszą obsługę handlową i logistyczną oraz staramy się tak dobierać asortyment, by był jak najbardziej zróżnicowany, a jakość produktów była najlepsza, o czym świadczą marki dystrybuowanych produktów. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, uruchomiliśmy także linię do konfekcjonowania serów pleśniowych i półtwardych, dostarczając do klientów gotowe pokrojone i zapakowane sery z etykietą wagowo-cenową.

W najbliższych latach planujemy wiele innowacyjnych działań odpowiadających na potrzeby komplementarnego rynku wraz z poszerzeniem dystrybucji na ościennych rynkach. Zaplanowaliśmy również intensywny rozwój oraz inwestycje w rozwiązania technologiczne wraz z kolejnymi innowacyjnymi wersjami opakowań.

Nasza historia


1990/Rozpoczęcie importu oraz dystrybucji serów półtwardych i twardych
1991/Poszerzenie oferty produktów o sery pleśniowe.
2001/Rozpoczęcie importu oraz dystrybucji serów świeżych.
2004/Rozpoczęcie współpracy z holenderską firmą Boska Holland – liderem w wyposażeniu stoisk firmowych.
2008/Rozpoczęcie importu oraz dystrybucji produktów sojowych.

Rozpoczęcie współpracy z holenderską firmą Boska Holland – liderem w wyposażeniu stoisk firmowych
2009/Wprowadzenie do asortymentu produktów BIO.
2010/Poszerzenie oferty produktów o produkty bez laktozy Minus L
2014/Przejęcie firmy Candia Polska Sp. z o.o. i poszerzenie asortymentu o kolejne produkty nabiałowe (lipiec).
2017/Rozpoczęcie dystrybucji konfekcjonowanych serów wagowych - projekt FRESH PACK.

Docieramy do każdego miejsca w Polsce i Europie

Zaopatrujemy największe polskie i zachodnioeuropejskie sieci handlowe oraz około 120 hurtowni, w większości nabiałowych, prowadzących dystrybucję naszych produktów do placówek detalicznych.

o-firmie-map

Zaopatrujemy najpopularniejsze sieci handlowe m. in.: