Deska serów: jakie rodzaje serów będą najlepsze?

Deska serów to idealna przekąska obejmująca takie rodzaje serów i dodatków, na jakie tylko masz aktualnie ochotę. Szeroki wybór serów, które możesz użyć do skomponowania deski znajdziesz w asortymencie Fresh Pack. Ponad 40 gatunków sera ze znakomitych regionów Europy. Możesz wybrać swoje ulubione rodzaje serów pleśniowych z niebieską pleśnią, serów z porostem pleśni oraz serów półtwardych i twardych. Kompozycja sera z innymi dodatkami jak orzechy, dojrzewające wędliny i owoce zawsze trafią w gust Twoich gości.

Deska serów: jakie sery sprawdzą się najlepiej?

Sery miękkie: Brie, Camembert, Ricotta owcza, Feta, Roquefort, Gorgonzola, Cambozola Mozzarella di bufala, Burrata.

Sery twarde: Parmigiano Reggiano, Cheddar, Gouda, Grana Padano, Pecorino Romano, Manchego, Emmental, Gruyère, Raclette, Comté.

deska serów

Karnawałowa deska serów 

Skomponuj swoją deskę w okresie zimowym i karnawału z serów pleśniowych i półtwardych. Wybierz Fourme d’ambert, dojrzewający ser francuski z niebieską pleśnią. Drugi rodzaj sera jaki proponujemy do tej aromatycznej deski serów, to Cambozola śmietankowa. Połączenie delikatnego smaku wnętrza z niebieską pleśnią jest mniej pikantną propozycją niż Fourme d’ambert. Ostatnim serem, który proponujemy na tą deskę jest Beemster medium. Delikatny smak dojrzewającego sera świetnie uzupełni deskę. Te sery będą świetnie smakować z suszonymi morelami, pistacjami i słodkimi winogronami.

Deska serów na romantyczny wieczór

Taka deska serów powinna być nieco pikantna! Dlatego sięgnijmy po ser Pecorino z chilli, a także po ser kozi Meelania oraz Tricolore. Ten zestaw serów półtwardych zapewni wyraźne w smaku doznania smakowe. Dodatki do tych serów powinny być słodkie, jak krakersy z dżemem z owoców leśnych, orzechy włoskie czy owoce peppersweet.

Wypróbuj sery od Temar! Odkryj bogaty świat serów i nabiału w naszej hurtowni. Oferujemy szeroki wybór produktów najwyższej jakości, od klasycznych twardych serów jak ser Gouda, ser  Cheddar, po delikatne i kremowe wariacje jak ser Mozzarella, Brie czy Camembert. Nasza oferta to nie tylko szeroki asortyment, ale także gwarancja świeżości i doskonałego smaku. Idealne rozwiązanie dla restauracji, sklepów i miłośników doskonałego sera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – odkryj smaki, które wzbogacą Twoje kulinarne doświadczenia!

 


Może zainteresuje Cię także:

Najlepsze sery hiszpańskie

Najlepsze sery hiszpańskie

Najlepsze roślinne zamienniki mleka zwierzęcego