Najlepsze sery hiszpańskie

Hiszpania, kraj znany przede wszystkim z kulturalnego dziedzictwa i wspaniałej kuchni. Hiszpańskie tapas, wina oraz sery to prawdziwe skarby tego kraju. Lokalne smakołyki stały się światowymi bestsellerami. W tym artykule przedstawimy najsłynniejsze sery hiszpańskie, które koniecznie powinieneś poznać.

sery hiszpańskie

Ser hiszpański Mancheg0

Jednym z najbardziej znanych hiszpańskich serów jest Manchego, produkowany z mleka owiec rasy Manchego w regionie La Mancha. Produkcja tego sera jest największa wśród pozostałych serów hiszpańskich! Manchego to ser dojrzewający, minimalny czas dojrzewania wynosi 50 dni. Manchego doskonale komponuje się z winem Rioja i jest często podawany w towarzystwie fig lub orzechów.

Ser hiszpański Cabrales

Kolejnym popularnym hiszpańskim serem jest Cabrales. Ten pleśniowy ser hiszpański znany jest z niezwykłego aromatu i wyrazistego smaku. Produkowany z mleka koziego w Asturii, przez co posiada unikalne cechy. To idealny wybór dla tych, którzy lubią ser o silnym charakterze. Ciekawostką jest fakt, że tradycyjnym opakowaniem sera był liść klonu.

Ser hiszpański Murcia

Ser Murcia z winem to ser wytwarzany z pasteryzowanego mleka kóz Murcian-Granadine. Produkowany w kilku gminach prowincji Murcja. Jest to twardy ser o kształcie cylindrycznym. Skórka jest gładka, lekka i dwukrotnie płukana lokalnym czerwonym winem. Ciasto jest zwarte, w kolorze kości słoniowej, a jego konsystencja jest kremowa i elastyczna. Smak sera jest lekko kwaśny i słony, z aromatami świeżego mleka.

Sery hiszpańskie to nie tylko Manchego, Cabrales czy Queso de Murcia. Istnieje wiele innych regionalnych odmian serów, z każdego zakątka kraju. Warto je spróbować, aby poznać różnorodność smaków Hiszpanii! Sery hiszpańskie dostępne są w naszym sklepie internetowym Temar – zapraszamy! 

 


Może zainteresują Cię także inne nasze wpisy:

Najlepsze roślinne zamienniki mleka zwierzęcego

Jaki ser wybrać do burgerów?

Jaki ser wybrać do burgerów?