Poznaj sery Snowdonia

Snowdonia Cheese Company to rodzinna firma z tradycjami, która została założona w 2001 roku. To co wyróżnia firmę na tle innych brytyjskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją sera to lokalizacja. Snowdnownia jest bez wątpienia jednym z najbardziej malowniczych parków narodowy w Wielkiej Brytanii, położony w północno-zachodniej części Walii. W parku narodowym Snowdonia możemy podziwiać bujne zielone doliny, krystalicznie czyste jeziora oraz widowiskowe wodospady.

Producent zainspirowany pięknem parku Snowdonia sięga tylko po naturalne najwyższej jakości składniki. Taka polityka firmy owocuje w liczne nagrody. Sery snowdnia odniosły natychmiastowy sukces na rynku brytyjskim. Kontynuacja w dążeniu do uzyskania niesamowitego smaku sprawiła, że na przestrzeni lat sery zdobyły pokaźne grono konsumentów oraz wiele prestiżowych międzynarodowych nagród. Misją producenta serów Snowdonia jest koncentracja na najlepszych, świeżych i naturalnych składnikach wykorzystywanych do stworzenia serów najwyższej jakości. Od starannego doboru składników po profesjonalną klasyfikację serów, każdy element jest nadzorowany przez oddany zespół, aby za każdym razem tworzyć wyjątkowe doznania smakowe. Warto wspomnieć również o tym, że wielokrotnie nagradzane sery Snowdonia są wytwarzane ręcznie, zapewnia to bardziej kremową konsystencję oraz pozwala wydobyć charakterystyczną głębię smaku.

W ofercie firmy Temar znajduje się flagowy produkt Snowdonia Cheese Company to znaczy ser Black Bomber. Ten długo dojrzewający ser cheddar jest uwielbiany za gładką kremową konsystencję oraz głębię smaku. Snowdonia Black Bomber został doceniony przez znawców na całym świecie, zdobył nagrody między inny na The British Cheese Awards, Nantwich International Cheese Awards, jak i również World Cheese Awards. Ponadto dzięki walorom smakowym ser black bomber zdobyły prestiżową nagrodę „Super Gold” na Mondial du Fromage we Francji.
Snowdonia Red Storm jest długo dojrzewającym, bo aż przez 18 miesięcy serem typu vintage. Vintage Red Leicester posiada elegancji, stylowy ciemnoczerwony wosk, pod którego wnętrzem skrywa się ser o wyrafinowanej konsystencji. Smak tego sera możemy określić jako intensywny, o dominujących orzechowych momentach smakowych. Red Storm zdobył nagrody na Nantwich International Cheese Awards, Global Cheese Awards i British Cheese Awards.
Z kolei ser Snowdonia Beechwood wyróżniają jego delikatnie słodkie, a zarazem wyraziste nuty smakowe, przeplatane naturalnie wędzonym aromatem drewna bukowego. Naturalnie wędzenie na zrębkach z drewna bukowego nadaje temu serowi łagodną głębię i ciepło. Ten cheddar został wyróżniony nagrodą Great Taste Award, a także zdobył nagrodę Gold na pokazie Royal Welsh.
Snowdonia Green Thunder to ser cheddar z dodatkiem pieczonego czosnku i ziołami. Ten cheddar idealnie równoważy bogaty aromat pieczonego czosnku z aromatycznymi ziołami ogrodowymi, tworząc wyjątkowo pyszne doznania. Smak sera Green Thunder możemy zdefiniować jako świeży delikatnie pikantny, o gładkiej i kremowej konsystencji. Jest wspaniałym dodatkiem do każdej deski serów i doskonale komponuje się z wytrawnym winem musującym lub lekkim Pinot Noir.