Ser Cambozola to bawarski przysmak wyrabiany od początku XX wieku, jego produkcję zapoczątkowała rodzina Bergander. Ser ten jest produkowany z pasteryzowanego mleka krowiego, a okres dojrzewania wynosi zwykle 4 tygodnie. Blue Bawaria, bo tak kiedyś zwana była cambozola jest serem z porostem białej i przerostem niebieskiej pleśni, stanowi on nie lada gratkę dla miłośników wysublimowanych, pełnych i wyrazistych smaków.

Ser cambozola – walory smakowe.

Cambozola posiada miękką białą skórkę, lepką kremową konsystencję miąższu. Dzięki dodaniu śmietanki do krowiego mleka, w serze dominuje łagodny delikatny smak, aczkolwiek jest on przełamywany przez szlachetną niebieską pleśń, która nadaje lekko pikantny, gorzki posmak. Takie połączenie sprawia, że cambozola to ser szlachetny najlepszego gatunku. Ten rodzaj sera pleśniowego stanowi bogate źródło białka i ważnych makroelementów takich jak wapń lub fosfor.

Ser cambozola – Skąd pochodzi nazwa?

Cambozola z zewnątrz wygląda podobnie jak camembert, niektórzy doszukują się nawet podobieństwa do sera Brie. Nazwa sera blue bawaria została zmieniona na cambozola. Ideą przyświecającą przy wymyślaniu nazwy było podkreślenie podobieństwa do dwóch równie popularnych serów, to znaczy: camemberta i gorgonzoli.

Ser cambozola – gdzie może być zastosowany?

Cambozola idealnie odnajduje się jako składnik dań podanych na zimno np. sałatek lub pieczywa, jak i również na gorącą np. makaron, zapiekanki. Jego unikalny smak sprawia, że z pewnością będzie on dobrą decyzją przy podaniu go na desce serów. Wysublimowany smak camboli z pewności zachwyci najbardziej wybrednych smakoszy. Ser cambozola może być również podawany w towarzystwie wina, jego walory smakowe idealnie komponuje się z białymi winami.

Become our partner  MessageContact request
  <a href='//klarma.pl/zgoda-na-przetwarzanie-danych/' target='_blank'>Consent to data processing</a>
  PPH Temar

  spółka z o.o.,
  Spółka komandytowa

  info@temar.pl
  www.swiat-serow.pl

  central

  Tartaczna 34,
  40-479 Katowice

  phone +48 32 351 31 60
  fax +48 32 450 2700

  Warsaw branch

  Prymasa tysiąclecia 62
  01-424 warszawa

  phone +48 22 837 93 13
  fax +48 22 380 16 78

  Sales manager south

  MARIOLA CZERWIK
  phone +48 695 230 748

  central:
  phone +48 605 595 673

  Sales manager north

  P. O.
  DOROTA MOSAKOWSKA
  phone +48 609 189 430

  central:
  phone +48 693 550 060

  EUROPEAN CHEESE DISTRIBUTOR / DAIRY DISTRIBUTOR / CHEESE DISTRIBUTOR / EUROPEAN PRODUCTS / EUROPEAN DAIRY / DAIRY EXPORTS / ITALIAN CHEESES / FRENCH CHEESES SPANISH CHEESES / CHEESES FOR THE GASTRONOMIC INDUSTRY